fbpx

İşlem Hakkında Fiyat ve Detay Bilgisi Almak için Formu Doldura bilirsiniz.

Anti Ageing

Cildiniz En Özel Giysiniz. Ona İyi Bakın…
Anti aging, nedir ve anti aging korunma yöntemleri nasıl olur? Öncelikle anti aging yaşlılığa karşı yaşlanmayı engellemek olarak özetlenebilir.Yaşlanma sürecindeki bilimsel araştırmalara baktığımızda, yaşlanma karşıtı ifadesi, yalnızca yaşlanmayı yavaşlatan, önleyen veya tersine çevirmeyi ifade eden yaklaşımlar içerir. Özetle Anti-aging uygulamalarda hedef, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamak anlamına gelir. Kozmetik bilimi açısından anti aging, cilt, saç üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktiren ya da engelleyen bakım anlamına gelir.
Yaşlanmaya neden olan etkenler nelerdir?
Bu bilimsel çalışmalara göre yaşlanmaya neden olan iç ve dış etmenler şunlardır: serbest radikallerin ortaya çıkması, aşırı şeker tüketimi, ilerleyen yaşa bağlı olarak bazı hormonların azalması, sağlıksız ve hareketsiz yaşam, sigara, stres, kalitesiz yaşam, sağlıksız beslenme.
Anti aging yöntemleri nelerdir?
Öncelikle neden yaşlandığımızı bilmek gerekiyor. Yaş ilerledikçe kas, yağ ve kemik oranımızda azalma olur, yer çekimi, genetik faktörler ve çevresel olumsuz faktörler yaşlanma sürecini oluşturur. İşte tüm bu süreç bilinerek kontrol altına alınırsa, yaşlanma kontrolü de ele alınmış olur.

ESTE STAR GÜZELLİK SALONU