fbpx

İşlem Hakkında Fiyat ve Detay Bilgisi Almak için Formu Doldura bilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresindeki derinin, yüzünün diğer bölgelerine göre 5-10 kat daha ince olduğunu biliyor muydun? İşte bu nedenle göz çevresi yaşlanma belirtilerini daha fazla belli eder ve daha çabuk tahriş olur. Daha ince yapıda olduğu için de daha fazla nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Kısacası her gün kullandığın nemlendiricin göz çevrene yetmeyebilir. Göz çevresi kremi sayesinde göz altı problemlerinden kurtulabilirsin.

Göz çevresine uygun bir bakım uygulamak genç görünen bir cilt için oldukça önemlidir. Bu neden ilk önce göz çevrene nasıl bir bakım uygulamak istediğine karar vermelisin.

Özel bakım ürünleri tercih edilmeli
Çevresel faktörler, makyaj ve temizlik işlemleri nedeniyle bu bölge yıpranmaya yatkındır. Bu nedenle göz çevresi için daima özel bakım ürünleri tercih edilmelidir. Düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi, alerjiler, genetik nedenler, yaşlanmaya bağlı olarak kolajen kaybı ve güneş ışınları göz çevresinin olumsuz etkileyen diğer faktörlerdir. Göz çevresi derisinin hassas olmasından dolayı bu bölgede sıklıkla cilt altındaki kılcal damarlar belirginleşebilir, ciltte mor renkli halkalar ve torbalanmalar gözlemlenebilir. Bu durum da kişilerde yorgun ifadelere neden olur.

ESTE STAR GÜZELLİK SALONU