fbpx

İşlem Hakkında Fiyat ve Detay Bilgisi Almak için Formu Doldura bilirsiniz.

Epilasyon

Epilasyon, istenmeyen tüylerden güvenli ve hızlı bir şekilde kurtulma yöntemidir.
Kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.

Bu özellikten yararlanarak ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir.

Lazer epilasyon uygulanacak bölge işlemden önce temizlenir. Bölgede ki uzun kıllar kısaltılır ve lazer uygulaması için uygun boya getirilir. Tüylerin cımbızla tutulabilecek uzunlukta olması işlemin uygulanabilmesi için yeterlidir. Sonrasında lazer epilasyon cihazını uygulama alanının rengine, tüylerin kalınlığına ve tüylerin rengine göre ayarlanır. Son olarak tüylenme olan bölge taranır. Bu işlem uygulanırken kullanılan lazer ışının dalga boyuna uygun olan gözlük kullanılmalıdır. Cildin üst tabakasını korumak için özel soğutucu sistemler kullanılması da oldukça faydalıdır.

 

ESTE STAR GÜZELLİK SALONU