fbpx

Microblading Kaş

Kıl Tekniği Kaş
Kaş bölgesinde derinin üst tabakasına kıl görünümlü çizgiler ile uygulanır. Yüzeysel bir işlemdir ve işlem sırasında cihaz kullanılmaz. Uygulama sonunda mevcut kaşlara benzer doğal bir görünüm sağlanır. İşlem süresi 1 saat, kalıcılık süresi 6-12 ay arasındadır.
Pudralama Tekniği
Kaş kalemi ile hafifçe boyanmış kaşları seviyorsanız pudralama tekniğini tercih edebilirsiniz. İşlem sonrasında kıl tekniği uygulamalarına göre biraz daha yoğun bir görüntü hedeflenir. İşlem süresi 1 saat kalıcılık süresi 9-12 ay arasındadır. Dövme işlemi değildir.

 

İster zamanla seyrelen ve yaş gereği tasarımı bozulan kaşlar; ister tercih edilen gürlük, uzunluk ve kalınlıkta olmaktan çok uzak olan kaşlar söz konusu olsun; her ikisi için de en net çözümünüz microblading kaş kontürü uygulamaları. Microblading kaş kontürü nedir diye bakacak olursak, bir dizi kalıcı makyaj işleminden bahsetmiş oluruz.

Microblading bir çeşit kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu sebeple işlemin detaylarına derinlemesine girmeden önce kalıcı makyaj ile ilgili yanlış bilinen tabuları kırmak lazım. Öncelikle kalıcı makyajı, dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz. Dövme yaptırırken çok daha derindeki deri katmanlarına inilmektedir, oysa ki kalıcı makyaj söz konusu olduğunda çok daha ince bir derinlik üzerinden işlemler uygulanır. Örnek verecek olursak kalıcı makyaj, derinin ortalama 1 tabaka derinine etki ederken, dövmede enjekte edilen dövme boyası derinin 3, 4 hatta bazen 5 katman daha derinine inebilmektedir. Ayrıca dövme uygulamalarında kullanılan boyalar ile kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boyaların içeriği tamamen birbirinden farklıdır.

ESTE STAR GÜZELLİK SALONU