Kartal Göz Çevresi Bakımı göz çevresinin daha sağlıklı ve aydınlık bir görünüme kavuşmasını amaçlar. Vücudumuzun en hassas bölgesi olan göz çevresi, cildin diğer yerlerine göre daha ince bir yapıya sahiptir. Göz çevresi yaş ilerledikçe gerginliğini ve elastin özelliğini kaybeder. Göz kapağı, alın ve kaş gittikçe sarkmaya başlar. Damarlar belirginleşir, deri altında yağ birikir, göz altı renklenmeye başlar, morarır ve torba görüntüsü oluşur. Göz çevresinde oluşan cilt problemlerinin en büyük nedenlerinden bazıları; güneş ışınları, uykusuzluk, yetersiz beslenme ve yetersiz su tüketimi gibi dış etkenlerden kaynaklanır.

Göz çevresi bakımı sayesinde morlukları, kırışıklıkları ve yorgunluğunuzu gizlemeye gerek kalmayacak. Morluklar, kırışıklıklar ve yorgunluğu gizlemek için evde kendinizde cilt bakımı uygulayabilirsiniz. Ancak hiçbiri kalıcı ve kesin değildir. Botoks gibi işlemlerin yanı sıra göz çevresi bakımı cerrahi işlem gerektirmez. Etkili, güvenilir, acısız ve ağrısızdır. Bunun yanı sıra işlem sonrası makyaj yapılabilir. Uygulama 6 ila 8 seans şeklinde 30-40 dakika arasında sürebilmektedir. Göz çevresi bakımı için en uygun zaman sonbahar ve kış aylarıdır. Uzmanlarımız tarafından cilt analizi yapılır, cildin ihtiyacı olan yöntem ve seans sayısı belirlenir. Cildin doğal dengesi bozulmadan göz çevresi bakımı yapılır.

kartal göz çevresi bakımı

Kartal Göz Çevresi Bakımı Aşamaları;

  • Göz çevresi özel solüsyonlar içeren temizleyici ile makyaj ve kirden arındırılır.
  • Kalem şeklindeki göz çevresi peelingi, göz çevresine masaj yapılarak uygulanır.
  • Kan akışı sağlanır ve hücre yenilmesi artar,
  • Peeling gerekli süre kadar bekletilir,
  • Tekrar temizlenir,

Kartal göz çevresi bakımı sonrası göz çevresi aydınlanır, ince kırışıklıklar giderilir, göz torbası ve lekelenmeler en aza indirilir, cilt elastin özelliğini geri kazanır, daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.