Pendik epilasyon güzellik adına jilet, cımbız ve ağda gibi can yakıcı ciltte tahrişe, çiziklere yol açacak işlemlerin yanı sıra yaklaşık 25 yıldır uygulanan istenmeyen tüylerden kurtulmanın en zahmetsiz ve en kolay yoludur. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen bir yöntemdir. Kılda bulunan melonin pigmenti tarafından emilir ve kıl köküne ulaşır. Pendik epilasyon 12 yaşından büyük, kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir.

Epilasyonda etkili sonuç almak için seans sayısı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Epilasyon, yalnızca kadınlar tarafından tercih edilen bir işlem değildir.

Günümüzde epilasyonu tercih eden erkek sayısı hayli fazladır. Erkeklerde bölgesel ve tüm vücut olarak epilasyon işlemi uygulanmaktadır. Erkeklerde sakal şekillendirmek için de epilasyon kullanılabilir.  Kadınlarda, hormonal değişimlerden dolayı birkaç sene sonra az sayıda tüyler tekrar çıkabilir.

Epilasyon uygulaması öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Pendik Epilasyon uygulama öncesi mutlaka tıraş olunmalıdır. Bunun sebebi uzun tüyler yüzünden cihazın daha fazla ısınmasını ve cildinizde yanıklar oluşmasını önlemektir. Epilasyon işleminden önce tüylerinizi cımbızla, ağdayla veya kılı kökünden koparacak işlemlerle almamalısınız. Epilasyon işleminin kıl köküne ihtiyacı vardır. Epilasyon; beyaz tüylerde, hamilelerde, deri hastalığına sahip kişilerde, bazı yan etkiler oluşturabilecek ilaç kullanımında, kalp pili bulunan kişilerde ve epilepsi hastalarına önerilmemektedir.

Epilasyon ne zaman uygulanmalıdır?

Epilasyon işlemi için en uygun zaman sonbahar ve kış aylarıdır. Epilasyon uygulamaları güneş yanıkları oluşmuş ciltlerde ve bronz ten üzerinde uygulanmaz. Bunun sebebi bronz ten üzerinde cihazın tüyleri görmemesidir. Bronz ten için ten renginin açılması beklenmelidir. Epilasyon işlemi, kıl köküne zarar vermek için konsantre ışık kullanır. Bundan dolayı ciltte oluşabilecek lekeler ve yanıkları önlemek için işlemden önce ve sonra güneşlenmekten kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası 24 saat sıcak su ile temas edilmemesi, ağda, tüy dökücü krem gibi ürünler kullanılmaması gerekmektedir. Epilasyondan sonra tüyler 2-3 gün içerisinde dökülmeye başlamaktadır.